Smuk, slidstærk og justerbar BDSM harness med både halsbånd, manchetter og metalringe der giver et utal af muligheder for yderlige fiksering og opbinding med reb. Sættet er justerbart og giver både nybegynderne og de garvede bondage- og fikseringsentusiaster mulighed for at eksperimentere med fiksering af hænder bag ryggen eller foran brystet.
De otte metalringe i bondagesættet kan bruges til at sætte manchetterne fast på den submissive med karabinhagerne i en løsere fiksering i de nederste ringe på stroppen, og så arbejde sig op ad stroppen, for at stramme grebet. I kan også lege med bondagereb og selv binde slaven op i den ønskede teknik.
Både halsbånd og manchetter er polstrede på indersiden med blød fleece og kan let justeres med velcrolukningerne. Harnessen inkl. velcro kan vaskes med varmt vand og mild sæbe.
Specifikationer:
- Materiale: Nylon, fleece og metal
- Længde: 48 cm.
- Diameter manchetter: Op til 30 cm.
- Diameter halsbånd: Op til 46 cm.
- Onkreds taljebånd: Op til 116cm.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.